Pecka zná nejúspěšnější sportovce za rok 2023

Pecka zná nejúspěšnější sportovce za rok 2023 1

Zcela zaplněný a slavnostně vyzdobený společenský sál nad požární zbrojnicí se 27. března v průběhu večera dozvěděl nominované i vítěze sportovců a osobností Pecky. Akci připravili členové sportovních oddílů TJ Harant Pecka a OK Reco Sport Pecka pod záštitou Městyse Pecka.

Garantem a předávajícím letošního ročníku byl Aleš Suk, úspěšný sportovec a neméně úspěšný trenér. Vyprávění příběhů z jeho téměř šedesátileté trenérské kariéry doslova nadchlo stovku přítomných. Mezi desítkami jeho svěřenců vyniká třináct úspěšných olympioniků v čele s rychlobruslařkou a hokejistkou Karolínou Erbanovou, snowboardkrosařkou Evou Adamczykovou, biatlonisty Lucií Charvátovou a Michalem Krčmářem. Jeho svěřenci byli mimo jiné i reprezentanti v cyklokrosu Fišera a otec a syn Šimůnkovi.

Na úplném začátku předala paní starostka Hana Štěrbová s předsedou TJ Harant Pecka zbrusu nové dresy pro děti z mateřské školy zástupkyni ředitelky Veronice Zahradníkové. Díky ní se školka zapojila do celostátního programu Školka v pohybu, který je zaměřen na pohybové aktivity předškolních dětí. Dresy vyrobila firma Eleven a design na ně vytvořil kastelán Jan Murdych, který je i autorem návrhů medailí a diplomů pro soutěže, které TJ pořádá.

První vyhlašovanou kategorií byla jednotlivci do 18 let. V ní zvítězila jedenáctiletá Natálka Sekotová, která v roce 2023 dosáhla na titul motocyklového Mistra ČR v Cross Country v kategorii Junior 65 ccm. Navíc skončila na celkovém třetím místě v mistrovství v Offroad maratónu, kde o cenné kovy bojuje s chlapci i o tři roky staršími. Je rovněž úspěšná v doplňkových sportech – sjezdovém lyžování, plavání nebo stolním tenisu. Není bez zajímavosti, že motocyklovému enduru se věnují i oba rodiče Natálky. V této kategorii bylo nominováno celkem devět sportovců.

Mezi dospělými sportovci, kde bylo navrženo celkem jedenáct nominací, vítězství získal všestranný sportovec Ladislav Erbert, který startuje zejména v krosech, bězích do vrchu a závodech v orientačním běhu. Vloni absolvoval osmdesát závodů. Mezi jeho nejcennější výsledky patří vítězství v závodě G8 v Harrachově, druhé místo v Čertovském winter trailu, třetí místa v závodech do vrchu Jilemnice – Žalý, Ceně Špindlerova Mlýna nebo na trati Šachty – Štěpánka. V celostátním seriálu závodů do vrchu pak obsadil celkové patnácté místo a čtvrté ve své kategorii.

Třetí oceňovanou kategorií byly týmy. Zde vyhrál mezi čtyřmi navrhovanými „čtyřkový“ tým mladých volejbalistů pod vedením trenéra Vladimíra Šturma ve složení: Lukáš Jakubský, Vojtěch Kordula, Daniel Křížek, Marek Lukeš, Daniel Zlatník, Daniel Podzimek, Pavel Podzimek, Patricie Stuchlíková, Tereza Bäumeltová a Anna Hubarčuk. Vyhráli prakticky všechny turnaje, kterých se v sezóně 2023 zúčastnili.

Velký aplaus v publiku patřil třem osobnostem, které celý svůj život zasvětili sportu. Oceněni byli paní Eva Machková, učitelka tělesné výchovy, cvičitelka mládeže i žen, spoluorganizátorka a propagátorka sportovních akcí. Pan Karel Machek, vynikající sportovec, zejména atlet, který se dodnes zúčastňuje veteránských mistrovství republiky, dalších celostátních závodů a veteránských mistrovství světa a Evropy v hodu oštěpem.

Dále pan Jiří Styblík, učitel tělocviku, výborný fotbalista, propagátor cyklistiky, trenér, sportovní funkcionář. Všem bylo ocenění uděleno za celoživotní přínos sportu.

Vítězové a osobnosti obdrželi z rukou garanta Aleše Suka, předsedy TJ Petra Zahradníka a starostky Hany Štěrbové originální keramické plakety z dílny Lenky Stodůlkové, certifikáty a věcné dary. Aleš Suk pak oceněným předal i fotografii s autogramem Karolíny Erbanové, jediné české sportovkyně, která získala na MS a OH medaili v individuálním i kolektivním sportu (rychlobruslení, hokej). Poděkování patří rovněž dalšímu partnerovi akce hořickému pivovaru JungBerg. Po oficiální části následovalo občerstvení a utvořily se zajímavé diskuzní kroužky, které se točily okolo sportu, ale nejen okolo něj. Velice vydařená akce snad bude i vhodnou motivací pro peckovské sportovce v letošní sezóně.

Pavel Vydra

Foto: I. Kábrtová, T. Berger, V. Zahradníková, P. Sekotová