Od dubna probíhají zdarma v naší knihovně kurzy českého jazyka pro Ukrajince. Kapacita kurzu je 20 studentů.

Zprávy z akcí

Premiérový ročník Veteránem okolo Pecky

Datum: 18. 5. 2022

První ročník výstavy a jízdy veteránů nazvaný Veteránem okolo Pecky se uskutečnil v neděli 15. května a podle ohlasů zúčastněných i přihlížejících se vydařil.

Výherci soutěže Den pro dětskou knihu 1

Výherci soutěže Den pro dětskou knihu

Datum: 4. 2. 2022

Knihovna Kryštofa Haranta uspořádala zábavné soutěžní odpoledne pro děti, které se konalo ke Dni pro dětskou knihu. Soutěžily děti z první třídy a z družiny. Povídali jsme si o komiksu Čtyřlístek a poté děti vyplňovaly soutěžní úkoly.

13. ročník Silvestrovského běhu  na Pecce vyhrál Ondřej Sakáč 1

13. ročník Silvestrovského běhu na Pecce vyhrál Ondřej Sakáč

Datum: 3. 1. 2022

Vloni se Silvestrovský běh Kryštofa Haranta na Pecce z důvodu omezení sportovních a kulturních akcí nekonal. V letošním 13. ročníku zase vedle omezení v důsledku "corony", tedy bez tradičního zázemí, vyhlášení a občerstvení, museli organizátoři najít na poslední chvíli nové tratě.

Ježiholky v Úžasňákově 1

Ježiholky v Úžasňákově

Datum: 28. 2. 2020

Víte kde je Úžasňákov?
Oficiální název obce je Kruh a je tam všechno úžasňákové!
Úžasní diváci, úžasný pan starosta, úžasný šéf historického statku, který nám podal úžasný výklad při exkurzi.
A pošmákli jsme si na úžasném pohoštění v úžasných prostorách statku.

fot1

Pecka kros 2019 opět vyhrál Jiří Čivrný

Datum: 24. 9. 2019

Šedesátka běžců se sešla ve čtvrtek 12. září u hradu Pecka, aby bojovala o co nejlepší umístění ve 12. ročníku Pecka krosu. Běželo se za ideálního počasí a závody zahájily kategorie nejmladších předškoláků. Většina tratí vedle okolo zmíněného hradu. Muži, ženy a veteráni se pak vydali na hlavní člen

obr.2

28. ročník Novoroční vycházky na Krkonošskou vyhlídku

Datum: 4. 1. 2019

Silvestrovský běh Kryštofa Haranta - výsledky

Datum: 2. 1. 2019

Pecka 31. 12. 2018 – 11. ročník

27. ročník Novoroční vycházky na Krkonošskou vyhlídku

Datum: 3. 1. 2018

Silvestrovský běh Kryštofa Haranta - výsledky

Datum: 2. 1. 2018

Pecka 31. 12. 2017 – 10. ročník

Silvestrovský běh na Pecce opět vyhrál Čivrný

Datum: 17. 1. 2017

Již po deváté se sešli v poslední den roku vyznavači pohybu na Pecce, aby odstartovali do Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta. Tento závod byl v roce 2008 organizátory z OK Reco Sport a Městyse Pecka založen spíše z recese. Postupně si však našel své příznivce a počet startujích se výrazně zvyšoval. Po loňských pětasedmdesáti běžcích se letos představila šedesátka závodníků od dvouletých dětí až po veterány nad šedesát let.

26. ročník Novoroční vycházky na Krkonošskou vyhlídku

Datum: 9. 1. 2017