MěstysPecka

Kniha „Autogramy s příběhem“ uvedena v život

Kniha „Autogramy s příběhem“ uvedena v život 1

V úterý 27. února se v sále nad požární zbrojnicí sešla téměř padesátka zájemců, aby se zúčastnila křtu knihy „Autogramy s příběhem“. Knihy, která obsahuje 184 stran a více jak sto padesát fotografií a obrázků.

Velkým zpestřením a obohacením akce byla přítomnost pěti zajímavých osobností, o nichž je v knize zmínka. Nejvýraznější postavou byla atletická legenda Jaroslava Jehličková, účastnice dvou olympijských her (Mexico 1968, Berlín 1972) a mistryně Evropy z roku 1969 z Athén. Při tomto vítězství v běhu na 1500 metrů vytvořila světový rekord, který držela skoro dva roky. V průběhu setkání byl promítnut z tohoto finále krátký dobový dokument. Druhou ženou byla Olga Roučková, čtyřnásobná účastnice Rally Paříž - Dakar. Je první Češkou, která Dakar dokončila. Je rovněž mistryní Evropy v enduru motocyklových čtyřkolek a také v extrémním běhu Spartan Race. Další host - Jindřich Štolfa je desetinásobným mistrem republiky v automobilových rally. Byl členem továrního týmu Škoda, odstartoval do čtyř soutěží mistrovství světa a desítek soutěží mistrovství Evropy. Na setkání byl i se svým spolujezdcem Zdeňkem Hawlem, se kterým odjel více jak sto společných soutěží. Pětici hostů doplnil pětinásobný mistr Evropy v autokrosu a držitel pěti Zlatých volantů Václav Fejfar. Ten je zároveň druhý v historických tabulkách počtu vítězství v závodech mistrovství Evropy, když jich má na svém kontě čtyřicet sedm.

Bylo mi potěšením jako autorovi knihy, vedle jejího představení, vést se zmiňovanými rozhovor a přiblížit tak publiku jejich nejen sportovní úspěchy. Po oficiální části se v sále vytvořily zajímavé hloučky diskutujících, v nichž si často povídali lidé, kteří se viděli poprvé v životě. A samozřejmě ti, co si knihu zakoupili, do ní získali velmi cenné podpisy. Poděkování patří všem zúčastněným, pozvaným osobnostem i členům TJ Harant Pecka a OK Reco Sport, kteří se na realizaci akce podíleli.