Městys Pecka
MěstysPecka

15. ročník Silvestrovského běhu na Pecce úspěšně v cíli

15. ročník Silvestrovského běhu na Pecce úspěšně v cíli 2

Téměř 100 běžců odstartovalo do jubilejního 15. ročníku Silvestrovského běhu na Pecce.

Ve startovní listině se neobjevili pouze běžci z Pecky, ale také z Nové Paky, Staré Paky, Jilemnice, Brna ,Prahy, Jičína, Lázní Bělohradu a dalších míst. Desítky diváků přišly povzbudit účastníky při samotném běhu. Připraveny byly celkem tři tratě se stejným startem (v polovině cesty na hrad) a cílem na nádvoří hradu. Vhodné zázemí, včetně občerstvení, našli běžci na nádvoří hradu díky laskavosti kastelána. Vytvořila se tím i příjemná atmosféra v poslední den roku 2023. Hlavním partnerem závodu byl hořický pivovar JungBerg, další ceny věnovaly městys Pecka a město Lázně Bělohrad. Na stometrovou trať se nejdříve vydali předškoláci. Po nich si zazávodili žákyně a žáci na čtyřsetmetrové trati. Starší žáci a dorostenci pak soupeřili na hlavní trati okolo hradu s náročným stoupáním po pěšině. Všechny kategorie mužů a žen pak toto kolo běžely dvakrát. Celková délka měřila 1640 metrů s převýšením více jak padesát metrů. Nejvíce běžců odstartovalo v kategorii Muži II, celkem třináct. Celkovým suverénním vítězem se stal Ondřej Sakač (Muži I) z pořádajícího klubu TJ Harant Pecka a díky mírně pozměněné trati stanovil nový traťový rekord, který činí 6:06,69 minut. Více jak minutu za ním doběhl ve stejné kategorii Vojtěch Vaníček. V celkovém pořadí byl rychlejší vítěz kategorie Muži II František Vágenknecht z Nové Paky. Nejrychlejší ženou se pak stala Tereza Trnková z Ed System Silvini Teamu, která dosáhla času 7:27,78 minut.

Závody připravili organizátoři z TJ Harant Pecka a OK Reco Sport Pecka. Poděkování patří všem, kteří se na přípravě i samotném průběhu závodů podíleli (a bylo to minimálně dvanáct lidí), mimořádné pak Tomáš Berger, který připravil počítačový program na prezentaci, startovní listiny, výsledkové listiny i vytištění diplomů. Tento program bude upraven tak, aby byl využitelný i při dalších závodech.