Je jí deset a na svém kontě už má tři mistrovské tituly

Natálie Sekotová

Natálie Sekotová startuje za tým SMX Racing Team Rudník, a v deseti letech se už může vedle dílčích úspěchů pochlubit třemi tituly Mistra České republiky. Letošní sezónu bude závodit na motocyklu KTM 65 ccm.

Natálie Sekotová startuje za tým SMX Racing Team Rudník, a v deseti letech se už může vedle dílčích úspěchů pochlubit třemi tituly Mistra České republiky. Letošní sezónu bude závodit na motocyklu KTM 65 ccm.

„Do ničeho jsme ji nenutili. Jako ostatní děti ve třech letech jezdí na odrážedlech nebo se učí jízdě na kole, Natálka si vyzkoušela malý motocykl a chytlo jí to tak, že chtěla jezdit dál,“ vzpomíná na úplné začátky dnes desetileté motocyklové závodnice její otec Ondřej Sekot a pokračuje:

„Manželka Petra, později i já se motocyklovému enduru věnujeme a brali jsme ji od malička na závody. Natálce se to líbilo, a tak v pouhých čtyřech letech odstartovala do svých prvních závodů v Mříčné u Jilemnice. A podařilo se jí dojet na čtvrtém místě.“

Natálie Sekotová je všestranně sportovně nadaná, což potvrzují třeba výsledky z roku 2023, kdy vyhrála přebory ve sjezdovém lyžování mezi žákyněmi 3. - 5. tříd. Ale daří se jí i v plavání a baví jí volejbal nebo stolní tenis. Ovšem prim hraje motocyklové enduro.

„V roce 2023 se stala Natálka mistryní České republiky v Cross Country v kategorii Junior 65 ccm a vybojovala i třetí místo v mistrovství v offroad maratónu, kde bojuje o umístění s kluky i o tři roky staršími. A předtím už vybojovala dvakrát mistrovský titul v kategorii Junior 50 ccm,“ vypočítává nejlepší výsledky Ondřej Sekot.

Za své úspěchy byla letos koncem března vyhlášena sportovkyní Pecky za rok 2023 v jednotlivcích do 18 let. A na otázku, co ji na závodech motocyklů nejvíc baví, prohlásila, že hlavně předjíždění soupeřů. Ze sportů, kterým se věnuje, bude letos dávat prioritu právě motocyklovým soutěžím enduro.

„Letos máme v plánu startovat na Mistrovství České republiky v Cross Country kategorie Junior 65 a Mistrovství ČR v Offroad Maratónu v kategorii mladší junior. Dále v seriálu ECC (Enduro Cross Country), který se jede třeba na tratích v nedalekém Bozkově, Mříčné nebo Vysokém nad Jizerou. Celkem to bude okolo dvaceti závodů. Chceme se dostat i na závody mini endura do Itálie, což by byla pro Natálku vhodná příležitost vyzkoušet si soutěže na podobných tratích, jako se jezdí Evropský endurový šampionát. A tam směřujeme naše cíle pro sezónu 2025,“ prozradil další plány otec.

Vedle rodičů, kteří se enduru rovněž věnují, má vliv na výkonnostní růst bezesporu trenér Natálky, kterým není nikdo jiný než Petr Masařík, bývalý úspěšný motokrosový závodník, několikanásobný mistr republiky, který startoval i v závodech mistrovství Německa a mistrovství světa. A svůj oblíbený sport může talentovaná dívka provozovat i díky sponzorům. Patří mezi ně SMX Racing Team Rudník, Mapami s.r.o., Morris lubricants, MTZ Mototechnika a RP Motomax CZ.

Pavel Vydra

Foto: archiv týmu