+420 493 799 170
podatelna@mestys-pecka.cz
Dovolujeme si Vás informovat o dočasné změně otvírací doby provozovny Pecka. Rozsah hodin pro veřejnost bude omezen na nezbytně nutnou dobu ve dnech 14. 8. 2025 z provozních důvodů.
Informace o uzavírce silnice II/510 v místní části Lázní Bělohrad Dolní Nová Ves z důvodu opravy silnice v termínu od 14. 7. do 14. 12. 2025.
Na Pecce máme v posledních dvou letech důvod k radosti – podařilo se nám vytvořit tři zábavné, poznávací a bezpečné stezky, které zpříjemní výlety, obohatí znalosti o našem kraji a zaujmou jak malé, tak dospělé návštěvníky.
Informace o uzavírce silnice III/28425 v místní části Nové Paky Heřmanice z důvodu dokončení křižovatky Heřmanice stavby „I/16 Nová Paka – obchvat“ v termínu od 7. 7. do 11. 7. 2025
Informace pro všechny, kteří se chtějí zúčastnit výletu s peckovskými turisty v pátek 4. 7. 2025 do Sobotky: Odjezd z náměstí nebude v 7:30 hodin ale již v 6:43 z náměstí.
VE STŘEDU 2. 7. 2025 BUDE OD 11:00 – 17:00 HODIN ÚŘAD MĚSTYSE PECKA Z TECHNICKÝCH DŮVODŮ UZAVŘEN.
Z důvodu opravy vodovodní přípojky k č.p. 37 (pod školou) bude uzavřena ve dnech 30. 6. – 1. 7. 2025 komunikace od bývalého kina k mateřské škole. Vjezd k mateřské škole bude možný pouze po komunikaci od Šturmových pod hradem a okolo Brzákových. Děkujeme za pochopení.
Upozorňujeme, že vyšlo nové číslo Listů Peckovska - č. 2/2025.
Zveme vás na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ na stavbě obchvatu Nové Paky dne 12. 7. 2025 od 10 do 16 hodin. Hlavní vstup z ulice Štikovská, dále lze přijít od Heřmanic z ulice Partyzánská...
Informace pro čtenáře a návštěvníky knihovny: V období letních prázdnin bude upravena výpůjční doba pro uživatele knihovny. V některé dny bude knihovna uzavřena, doporučujeme tedy se předem zásobit čtením na dovolenou a prázdniny.
Společenství obcí Novopacko spouští od konce června 2025 novou veřejnou službu Senior taxi Novopacko. Služba vznikla na základě požadavků starostů členských obcí, kteří dlouhodobě vnímali potřebu zlepšit dostupnost základních služeb pro starší a znevýhodněné obyvatele regionu.
Oznamujeme občanům, že ve středu 18. 6. 2025 se opět uskuteční na náměstí v Pecce prodej jahod v čase od 9:30 - 10 hod. Cena 1 kg jahod bude 99 Kč. Při koupi 10 kg je cena jahod jenom 90,- Kč.
Zveřejnění výsledků akce Běh okolo Kazabrudu, konané dne 4. 6. 2025
Z důvodu pokládky nových asfaltových povrchů na místní komunikaci „Javořská“ – v úseku od hlavní silnice na křižovatku u lípy, bude komunikace od 1. června do 4. června 2025 uzavřena! Průjezd k Hornímu Javoří nebude možný ani po souběžné komunikaci okolo Purmových.
Zveřejnění výsledků akce Veteránem okolo Pecky 2025.
Ve středu 4. 6. 2025 se koná Běh okolo Kazabrudu. Jedná se o 2. ročník závodu běhů mimo dráhu se zajímavým profilem. Vede převážně po nezpevněných lesních komunikacích okolo vrchu Kazabrud. Je součástí seriálu Peckovský hattrick.
Z důvodu stavbou vyvolané rekonstrukce části vodovodního řadu v prostoru náměstí bude přerušena dodávka vody v úterý 20. 5. 2025 od 7 do 12 hodin. Jedná se o vrchní části Pecky napojené na vrchní vodojem na hradě (tj. od kostela směrem k hradu, od kostela směrem ke Lhotě, Lhota).
Ve dnech 16. 5. 2025 a 6. 6. 2025 bude z provozních důvodů omezena otvírací doba knihovy v Pecce. Knihovna bude v pátek 16. 5. UZAVŘENA Z PROVOZNÍCH DŮVODŮ a také bude nedostupný telefonní kontakt na knihovnu. V pátek 6. 6. je otevřeno pouze do 14.00 hod. z důvodu pořádání akce: Pasování na čtenáře.
Na konci dubna byly zahájeny práce na rekonstrukci rozvodů nízkého napětí v části obce Bělá u Pecky. Zemní práce probíhají tak, aby byl zajištěn přístup k nemovitostem.
Minulý týden se v oblasti Pecky našel dron Dji Mavic2 (bez baterie). Dron je k vyzvednutí na Úřadu městyse Pecka kdykoliv v otvírací době. Majitel musí doložit důkaz o vlastnictví a musí znát registrační čílo! Více informací na tel: 493 799 170.
V průběhu jednoho dubnového týdne členové KČT Pecka společnými silami posbírali odpadky okolo silnic a obecních cest, od Stupné až po Horní Brusnici, v délce přibližně 32 km. Stejnou akci uskutečnili už v loňském roce. Odpadků rozhodně neubývá. Děkujeme všem, kdo dodržují pořádek.
12. května 2025 bude zahájena oprava komunikace k mateřské škole. Jedná se o opravu dláždění před Ulrichovými, oprava opěrné zdi u Kobrýnových.
Sdružení kominíků a topenářů bude provádět v naší obci v pátek dne 25. 4. požadované kontroly a čištění komínů dle zákonu č. 34/2016 Sb. Dále nabízí vložkování a frézování komínů.
V neděli 18. května se uskuteční již 4. ročník výstavy a orientační jízdy automobilových a motocyklových veteránů. Předpokládaná účast je sedmdesát vozidel. Výstava proběhne od devíti hodin. Kapacita zájemců byla ke dni 10. dubna 2025 naplněna - viz tisková zpráva.
Policie ČR informuje o pořádání společenského setkání majitelů historických vozidel: Historic Pecka 2025, které proběhne formou mototuristické akce. Začínáme v pátek 4. 4. 2025 od 19:00 do cca 22:00 hodin z Kempu a koupaliště Pecka a konec soutěže bude v sobotu 5. 4. 2025 kolem 18:00 hodiny tamtéž.
Pošta 507 82 Pecka dává na vědomí, že dne 10. 4. 2025 nedojde k plánovánému uzavření pošty, jak bylo předem informováno. Pošta bude OTEVŘENA v běžné provozní době.
Zápis dětí do 1. třídy se koná v budově ZŠ dne 10. 4. 2025 od 13.30 do 17 hod. Zápis dětí do MŠ v Pecce se koná dne 5. 5. 2025 od 8.00 do 16.30 hod. Hravá odpoledne s maminkami se konají v MŠ ve dnech 22. 5., 29. 5., 5. 6., 12. 6. a 19. 6.
Prodejna COOP Pecka oznamuje, že od 19. 3. do 21. 3. 2025 bude z provozních důvodů otevřeno pouze do 13:30 hod.
TJ Harant Pecka otevírá cykloturistický kroužek pro děti. Zveme rodiče na informativní schůzku, která proběhne dne 2. dubna od 17 hod. v sále hasičské zbrojnice v Pecce.
Zcela nový závod běhů mimo dráhu se zajímavým členitým profilem se koná 23. 4. 2025. Start a cíl na fotbalovém hřišti.
3D PANORAMA
Zjednodušená verze stránek nejen pro seniory
Návštěvnost:
ONLINE:3 DNES:281 TÝDEN:2258 CELKEM:2419978