ZAPEKLITÁ HÁDANKA

ZAPEKLITÁ HÁDANKA 1

Jedno krásné horké nedělní odpoledne na hrad přicházely princezny, rytíři a kašpárci.
Hned u brány od veselých čertic za kostým a namalovaný obrázek dostaly děti dáreček.
V příjemném stínu hradeb si taťka dal pivečko, mamka klobásku, dítko se těšilo na pohádku
a byla to zkrátka pohodička.

Co Vám se to nestalo na tom hradě Pecka,
kdo tam nebyl nevěřil, proč si kde kdo tleskal!
Pohádku tam hrály děti, to Vám byla paráda,
čert do pekla naložil si zahradníka na záda.
Princeznička na bále, nevzala si korále.
Stříbrňáka osedlala, do pekla se hned vydala.
A jak to bylo pohádko?
To Vám povím zakrátko.

Jakmile dozněl poslední úder zvonu, začala hrát nádherná hudba a pohádka mohla začít. Herci hráli, jak o život a diváci se mohli utleskat! Na konci pohádky se hned přišli na jeviště s herci fotit. Všichni herci dostali diplom a malý dáreček a naše "šéfka" od malých i velkých diváků květiny. Poděkovat přišla i paní starostka a předala dospělým aktérům krásný dárek. Hercům a herečkám ještě jednou velký, velikánský potlesk! Všem členům Spolku Smajlík patří obrovský dík, protože příprava kostýmů a techniky byla hodně náročná!

Naši největší odměnou je plný roztleskaný sál a radost v zářících dětských očích! Autor hry, pan Josef Pšenička, který se na nás z Prahy přijel podívat, nešetřil chválou. Děkujeme za dramatizaci pohádky a moc si vážíme naší dlouholeté spolupráce.

Krásnou výpravnou pohádku plnou tance a veselých písniček
od naší "dvorní" autorky Elišky Palfreyman Noskové
jsme poprvé představili divákům
v neděli 26.června 2022 na nádvoří hradu Pecka.

Ale pozor, pozor..to není všechno!

S pohádkou Zapeklitá hádanka budeme rozdávat radost a úsměvy po širokém okolí i daleko za hranicemi našeho kraje opět v novém školním roce. Aby nás plné sály dětí odměnily potleskem, musíme pečlivě zkoušet a pilovat herecké role.

V Divadelním Spolku  Smajlík v tomto školním roce řádilo 14 herců od 5 do 17 let:

• Tereza Stuchlíková
  • Jiří Tázlar
  • Adél Suchánková
  • Jan Sál
  • Anežka Plotová
  • Klára Stuchlíková
  • Tomáš Kobrýn
  • Nicol Suchardová
  • Eliška Stuchlíková
  • Leontýna Kovářová
  • Valentina Hanhur
  • Sofie Valachová
  • Maxim Hanhur
  • Vojtěch Kobrýn

Od září se budeme těšit na nové kamarády, kteří přijdou mezi nás, aby zažili spoustu dobrodružství a plno legrace.

Vše o naší činnosti najdete na: www.smajlikpecka.dsfrk cz

Datum vložení: 29. 7. 2022 13:39
Datum poslední aktualizace: 16. 8. 2022 15:04