Zprávy z akcí

Pecka zná nejúspěšnější sportovce za rok 2023 1

Pecka zná nejúspěšnější sportovce za rok 2023

Datum: 2. 4. 2024

Zcela zaplněný a slavnostně vyzdobený společenský sál nad požární zbrojnicí se 27. března v průběhu večera dozvěděl nominované i vítěze sportovců a osobností Pecky. Akci připravili členové sportovních oddílů TJ Harant Pecka a OK Reco Sport Pecka pod záštitou Městyse Pecka.

Kniha „Autogramy s příběhem“ uvedena v život 1

Kniha „Autogramy s příběhem“ uvedena v život

Datum: 4. 3. 2024

V úterý 27. února se v sále nad požární zbrojnicí sešla téměř padesátka zájemců, aby se zúčastnila křtu knihy „Autogramy s příběhem“. Knihy, která obsahuje 184 stran a více jak sto padesát fotografií a obrázků.

Akce začátku roku 2024 se vydařily

Datum: 1. 3. 2024

Po lednovém Sportovním plese se členové TJ Harant Pecka a OK Reco Sport Pecka zapojili nejen do sportovních, ale i kulturně společenských akcí.

15. ročník Silvestrovského běhu na Pecce úspěšně v cíli 2

15. ročník Silvestrovského běhu na Pecce úspěšně v cíli

Datum: 3. 1. 2024

Téměř 100 běžců odstartovalo do jubilejního 15. ročníku Silvestrovského běhu na Pecce.

V říjnu proběhla Valná hromada z. s. TJ Harant Pecka 1

V říjnu proběhla Valná hromada z. s. TJ Harant Pecka

Datum: 13. 12. 2023

Začátkem října se uskutečnila Valná hromada sportovního klubu TJ Harant Pecka, v rámci které byl zvolen nový výkonný výbor.

Učíme se anglicky 3

Učíme se anglicky

Datum: 7. 12. 2023

Knihovna Kryštofa Haranta zorganizovala kurz anglického jazyka pro mírně pokročilé. Kurz navazoval na výuku angličtiny v knihovně, která se zde konala v minulých letech. Kurz byl podpořen skupinou MAS - brána do Českého ráje.

Datum: 19. 6. 2023

Na hradě Pecka naši prvňáčci prokázali svoje čtenářské dovednosti, složili čtenářský slib a byli pasováni na rytíře řádu slabikáře.

Výsledky 2. ročníku Veteránem okolo Pecky 1

Výsledky 2. ročníku Veteránem okolo Pecky

Datum: 24. 5. 2023

2. ročník výstavy a jízdy historických vozidel Memoriál Tomáše Hanka se uskutečnil v neděli 21. května 2023. Pořadatelem byl Veteran Car Club Pecka z.s. pod záštitou Městyse Pecka.

Silvestrovyský běh 2022 1

Silvestrovský běh 2022

Datum: 9. 1. 2023

14. ročník Silvestrovského běhu na Pecce vyhrál opět Ondřej Sakáč.

Florbalový úspěch 1

Florbalový úspěch

Datum: 21. 11. 2022

Říjen byl ve znamení florbalu. Okrskových kol jsme se účastnili se všemi kategoriemi 2. stupně / kromě mladších dívek, těch je opravdu málo /. Nejstarší chlapci skončili na 4. místě, nejstarší dívky byly 3. Mladší chlapci, tedy 6. a 7. třída, okrsek vyhráli.

Datum: 29. 7. 2022

Jedno krásné horké nedělní odpoledne na hrad přicházely princezny, rytíři a kašpárci.
Hned u brány od veselých čertic za kostým a namalovaný obrázek dostaly děti dáreček.
V příjemném stínu hradeb si taťka dal pivečko, mamka klobásku, dítko se těšilo na pohádku
a byla to zkrátka pohodička.

obr.1

Pasování na čtenáře

Datum: 1. 7. 2022

Ve středu 15.6.2022 se sál hasičské zbrojnice zaplnil prvňáčky a jejich rodiči. Důvodem slavnostního odpoledne, které se zde konalo, bylo Pasování na čtenáře.

Premiérový ročník Veteránem okolo Pecky

Datum: 18. 5. 2022

První ročník výstavy a jízdy veteránů nazvaný Veteránem okolo Pecky se uskutečnil v neděli 15. května a podle ohlasů zúčastněných i přihlížejících se vydařil.

Výherci soutěže Den pro dětskou knihu 1

Výherci soutěže Den pro dětskou knihu

Datum: 4. 2. 2022

Knihovna Kryštofa Haranta uspořádala zábavné soutěžní odpoledne pro děti, které se konalo ke Dni pro dětskou knihu. Soutěžily děti z první třídy a z družiny. Povídali jsme si o komiksu Čtyřlístek a poté děti vyplňovaly soutěžní úkoly.

13. ročník Silvestrovského běhu  na Pecce vyhrál Ondřej Sakáč 1

13. ročník Silvestrovského běhu na Pecce vyhrál Ondřej Sakáč

Datum: 3. 1. 2022

Vloni se Silvestrovský běh Kryštofa Haranta na Pecce z důvodu omezení sportovních a kulturních akcí nekonal. V letošním 13. ročníku zase vedle omezení v důsledku "corony", tedy bez tradičního zázemí, vyhlášení a občerstvení, museli organizátoři najít na poslední chvíli nové tratě.

Ježiholky v Úžasňákově 1

Ježiholky v Úžasňákově

Datum: 28. 2. 2020

Víte kde je Úžasňákov?
Oficiální název obce je Kruh a je tam všechno úžasňákové!
Úžasní diváci, úžasný pan starosta, úžasný šéf historického statku, který nám podal úžasný výklad při exkurzi.
A pošmákli jsme si na úžasném pohoštění v úžasných prostorách statku.

fot1

Pecka kros 2019 opět vyhrál Jiří Čivrný

Datum: 24. 9. 2019

Šedesátka běžců se sešla ve čtvrtek 12. září u hradu Pecka, aby bojovala o co nejlepší umístění ve 12. ročníku Pecka krosu. Běželo se za ideálního počasí a závody zahájily kategorie nejmladších předškoláků. Většina tratí vedle okolo zmíněného hradu. Muži, ženy a veteráni se pak vydali na hlavní člen

obr.2

28. ročník Novoroční vycházky na Krkonošskou vyhlídku

Datum: 4. 1. 2019

(pořadatel: TJ Harant Pecka za podpory Městyse Pecka)

Datum: 17. 1. 2017

Již po deváté se sešli v poslední den roku vyznavači pohybu na Pecce, aby odstartovali do Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta. Tento závod byl v roce 2008 organizátory z OK Reco Sport a Městyse Pecka založen spíše z recese. Postupně si však našel své příznivce a počet startujích se výrazně zvyšoval. Po loňských pětasedmdesáti běžcích se letos představila šedesátka závodníků od dvouletých dětí až po veterány nad šedesát let.