MěstysPecka

Silvestrovský běh 2022

Silvestrovyský běh 2022 1

14. ročník Silvestrovského běhu na Pecce vyhrál opět Ondřej Sakáč.

Již po čtrnácté se sešli vyznavači běhů mimo dráhu na Pecce, aby odstartovali do Silvestrovského běhu Kryštofa Haranta. Podruhé se veškeré dění soustředilo v okolí hradu Pecka. Letos byly závody umocněny i tím, že všechny kategorie dobíhaly do cíle přímo na nádvoří. Organizátoři z OK Reco Sport Pecka a TJ Harant Pecka využili loňské tratě, které byly účastníky hodnoceny pozitivně. Do závodů odstartovalo více jak padesát běžců a zejména v kategorii dospělých se sešla kvalitní konkurence. Již podruhé vyhrál v absolutním pořadí Ondřej Sakáč, který dosáhl na dvou okruzích v okolí hradu času 5:20,11 minut. Mezi ženami pak byla nejrychlejší Michaela Lebedová z Hořic. Prezentace, doběh a vyhlášení probíhalo přímo na nádvoří hradu. Za příjemné zázemí a možnost využití prostor organizátoři děkují kastelánovi. V poslední den roku 2023 se uskuteční již patnáctý ročník, který určitě nabídne nějakou novinku.