Pasování na čtenáře

obr.1

Ve středu 15.6.2022 se sál hasičské zbrojnice zaplnil prvňáčky a jejich rodiči. Důvodem slavnostního odpoledne, které se zde konalo, bylo Pasování na čtenáře.

Na úvod si žáci s paní učitelkou Monikou Rejlovou připravili vystoupení o písmenkách s básničkami a písničkou a nechyběla ani pohádka. Napětí zhoustlo, když se blížil okamžik, kdy děti měly prokázat, že se naučily číst. Pro mnohé z nich to nebylo nic jednoduchého. Nebylo však pochyb, že se děti po celý školní rok pilně učily a trénovaly čtení, zajisté za pomoci rodičů a paní učitelky. Nyní tedy všem přítomným dokázaly, že číst umí, proto mohla Písmenková královna (knihovnice Lenka Knapová) potvrdit, že všech 13 prvňáčků bude pasováno na čtenáře a získávají tak titul Čtenář 2022. Samotný akt probíhal po rytířském způsobu: Děti musely před královnu pokleknout a ta je pasovala pohádkovým mečem na čtenáře. Poté obdržely pamětní stužku, průkazku do knihovny a odebraly se podepsat Pasovací slib. V něm slíbily, že si budou vážit knih a že budou každý den číst pro radost i poučení. Jako odměnu obdržely mimo jiné Knížku pro prvňáčka, kterou nelze běžně zakoupit v knihkupectví, lze ji získat pouze při takovéto slavnostní akci. Za vznikem knihy stojí totiž knihovnická organizace SKIP a nakladatelství Triton vydává k této příležitosti každý rok jiný titul. Letos je to příběh Kláry Smolíkové o zvědavém dubánkovi Borkovi, který chce všemu porozumět: Dubánek a tajný vzkaz. Po skončení slavnostní části na sále byli všichni pozváni do knihovny, kde byl pro děti připraven výběr knih pro začínající čtenáře a děti si zde mohly vypůjčit svoji první knížku.

obr.1

Datum vložení: 1. 7. 2022 11:40