Dnes je úterý, 23. 5. 2017, 1:10:32

23. 5. 2017

obl

Bude polojasno až oblačno. Denní teploty 17 až 21°C. Noční teploty 11 až 7°C.

Svátek má Vladimír

Harantovské slavnosti historického zpěvu

O víkendu 16. - 18. června se do Pecky sjedou příznivci renesanční hudby. Dvanáctý ročník otevře v pátek na hradě od 20 hodin slavnostní koncert s názvem Benátský maestro. Na počest 450. výročí narození Claudia Monteverdiho zazní v podání pražského souboru I Dilettanti pod vedením Mgr. Čeňka Svobody skladby nejen tohoto renesančního autora. Těšit se můžeme mj. i na historické nástroje, jako jsou cink nebo theorba.

Sobotní program zahájí v 9.30 hod. peckovské sbory Sedmihlásek (dětský při MŠ Pecka) a Peckórum. O hodinu později začne hodnocená přehlídka přihlášených sborů, kterých se letos přihlásilo devět. Ve svém desetiminutovém vystoupení předvedou skladby, z nichž jedna musí být ze Sborníku vícehlasých skladeb a druhá původem česká. Sborník letos vyšel již po jedenácté a jeho autorem je opět Martin Horyna. Vzniká nám tak unikátní sbírka skladeb z 15. a 16. století, které doposud jinde nevyšly.

Výkony souborů bude hodnotit odborná porota, letos ve složení PhDr. Martin Horyna, Ph.D., Mgr. Vilém Valkoun a Jiří Kožnar. Nevyhlašují se 1., 2. ani 3. místa, porota po vzájemné domluvě ohodnotí, čím byly sbory originální, výjimečné, čím je oslovily. Vyhlášení výsledků a předání ocenění proběhne od 15.30 hod. v kostele sv. Bartoloměje.

Večerní koncerty proběhnou od 19 hod. v kostele. Sbory už nemají žádná omezení, představí se volným repertoárem.

Slavnosti zakončí od 9.30 hod. v kostele sv. Bartoloměje nedělní liturgie Missa Salve Regina (Victoria) v provedení sborů pod vedením Čeňka Svobody.

Přijďte si poslechnout renesanční hudbu do míst, kde ji skládal jeden z jejích významných představitelů - Kryštof Harant, jemuž jsou slavnosti věnovány.

Šárka Kodymová

KS Harant Pecka

10. 5. 2017

Informace pro cestující - úplná uzavírka v L. Bělohrad - Dolní Nové Vsi

Vážení cestující,

z důvodu úplné uzavírky silnice II/501 Lázních Bělohrad - Dolní Nové Vsi od 13.3. do 30.6.2017 bude omezen provoz na linkách IREDO 530 (630041, 690790), 690100 a 570 585.

Omlouváme se za komplikace ve veřejné dopravě a děkujeme za pochopení.

Více viz přílohy:

Leták - dokument ke stažení ve formátu .pdf